43 Een bewogen Veers Kunstenaarsleven. 69 Zal de landbouw in Zeeland overleven? 73 Pand 25 maakte de tongen los. Vegetarisch eten in Hulst (1983-1987) 75 Landbouw in het ZT 77 Memoriam Gerdi Preger (1945-2005) 79 Signalementen en Zeeuwse Boekentoptien De schilder-uitvinder Dirk Jan Koets (1895-1956) Joost Bakker oud-loods en galeriehouder zette zich aan de stu die van wie wel de Veerse Van Gogh wordt genoemd: Dirk Jan Koets. In het Museum De Schotse Huizen in Veere wordt van 18 juni tot 1 november een tentoonstelling aan deze begena digde schilder gewijd. De strijd tussen smaak en smaakvervangers Alex van Hootegem pleit voor een landbouw waar de smaak van het product uitgangspunt is van de productie. Hij runt een biologisch akkerbouwbedrijf in Kruiningen. Zeekraal Schortebont Studenten van de Hogeschool Gent, afdeling Mode lieten zich inspireren door Zeeuwse streelcdrachten. Het resultaat was onlangs te zien in Middelburg en in beeld gebracht door Anda van Riet (foto) en Karina Leijnse (styling). Paul van der Velde doet in zijn Familialen de wederwaardighe den uit de doeken van het eerste en enige vegetarische restau rant in Zeeland. Marcel Migo bladerde door alle jaargangen van het ZT en con stateert dat er vooral in de jaren vijftig en zestig grote belang stelling voor landbouw in het ZT is. Daarna ebt die weg en komt eind jaren negentig terug in de vorm van belangstelling voor de eetcultuur. Op 29 mei overleed Gerdi Preger die van 1992 tot 1998 redac teur van het Zeeuws Tijdschrift was. Paul van der Velde kijkt terug op haar betekenis voor het tijdschrift. 78 Zeeuwse Boekenprijs (ZBP) 2005 p de voorkant: Dirk Koets Eieren in een bröölogge (houtenbroodbak), olieverf op doek 30 x 40 cm, particuliere collectie i Zeeuws Tijdschrift 2005/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 3