IT Z RECEPTEN r NUTTIGE WENKEN No. 60105. en eveneens eieren zijn gebruikt, krij- vaak een aanslag, die moeilijk door ge- i afwasschen is te verwijderen. Wrijf deze No. 60103. Smaakvol model voor wat oudere dames of aanstaande moeders. De japon sluit op zij met clips of metalen knoopen en wordt gegarneerd door een groote geplisseerde revers van lichte, effen zijde. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44 en 46. Benoodigd: 2.50 m. van 135 cm. br.garneerstof: 35 cm. van 90 cm. br. Koude puddingresten. Deze smaken nog heel lekker, wanneer men ze op de volgende wijze behandelt: De resten worden in schijven gesneden, in ei en paneer meel of gestampte beschuit gewenteld en in boter gebakken. De overgebleven bessensap of vanieljesaus wordt hierbij opgewarmd. De laat ste in een warmwaterbad. Om honden vrij men ze een goed is ook een Om petroleumvlekken te verwijderen doet men het beste ze, zoo het mogelijk is, in de zon te leggen. Ook is het goed ze met grauw papier te beleggen en de stof dan uit te strijken. Het is wellicht nuttig er hier op te wijzen, dat petroleumvlekken op den duur verdampen. Indien men dus geen haast heeft met het ver wijderen der vlekken, doet men verstandig eerst eens af te kijken, of ze niet vanzelf ver dwijnen. Patiënten, die geen beweging hebben, mogen slechts licht verteerbaar voedsel tot zich nemen en dat bovendien nog slechts in kleine hoeveel heden. doe er de suiker en appelmeel al roerende bij steeds roerende, nog even dan de citroenschil uit. No. 65693. Vlotte sportjurk met clips-sluiting en raglan- mouwen, zoodat dus het model zeer gemakkelijk te ma ken is. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44 en 46. Benoodigd: 3.50 m. van 90 cm. br. No. 49973. Aardige, sportieve zomerjurk van een be drukt waschbaar stofje, zooals mousseline, katoen of iets dergelijks. Het lijfje is gegarneerd met eenige fan- tasieknoopen. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44 en 46. Benoodigd: 4 m. van 90 cm. br. Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn fr. p.p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het no., aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstraat 261, Den Haag. wegmaken door er Om inkt van papier te verwijderen, maakt men een verzadigde oplossing van zuringzout en bestrijkt hiermee de bewuste plaats herhaal de malen met behulp van een penseel. Spaansche rijst. Hiervoor heeft men noodig: Ï5O gram rijst, 1 liter melk, 1 ei, zout, 150 gram bitterkoekjes. Van de rijst rijstebrij koken, suiker, eier dooier en stijfgeklopt eiwit toevoegen. Vervol gens de rijst met de bitterkoekjes laag om laag in een vuurvast schoteltje leggen en het schoteltje tien minuten in een niet te warmen oven zétten. Er kunnen verschillende redenen zijn, waar om het ijzer op het te strijken goed blijft vast kleven. De meest voorkomende zijn: le. dat het ijzer te koud is; 2e. dat er stijfsel aan het ijzer vastzit; 3e. dat het ijzer niet voldoende is af geveegd; 4e. dat het goed te nat is gemaakt. Spinnevlekken op meubelen verwijdert men, door ze met een zachten doek met spiritus te wrijven. Ook kan men ze afwrijven met een doorgesneden ui. Afwasschen met een spons met koud water en ze daarna met een zachten doek met boenwas wrijven, is eveneens een zeer goed middel. Lepeltjes, die voor gen woon lepeltjes met vochtig zout, om ze vervolgens op de gewone wijze te wasschen. De aanslag zal hierdoor volkomen verdwijnen. Kant wascht men het best in een diepe kom met tetra door ze zacht uit te drukken, waar na ze onmiddellijk met warme ijzers behandeld moet worden. Zwarte kant drukt men in spiritus of azijn water uit en speldt ze dan op een met doek bedekte tafel. Vetvlekken in een vloer kan men gewoonlijk terpentijnolie op te drup pelen, dan de plek af te schaven en af te wasschen. Geroosterd brood met bessensap. Hiervoor heeft men noodig: 10 dunne sneet jes oud brood, 4 kopjes bessensap. De bereiding geschiedt als volgt: De sneetjes brood in den oven of in de koekenpan licht bruin roosteren. Ze hierna in een schaaltje leg gen en met den bessensap overgieten. Het is een smakelijk, en vooral als het warm is, frisch toetje. van vlooien te houden, moet leger van varenkruid geven. Heel bad van zeer warm alsem. Van oud soepvleesch kan men nog een zeer smakelijk schoteltje be reiden. Men snijdt het uitgekookte soepvleesch hier toe in dobbelsteentjes, wentelt deze in eigeel en paneermeel en bakt het daarna met 'n uitje op. Men dient het op met droge rijst. Citroenmelk. Hiervoor heeft men noodig: 1 L. melk, de schil van 1 citroen, 4 afgestreken lepels suiker, 1 afgestreken lepel aardappelmeel. De bereiding geschiedt als volgt: Snijd van een goed gewasschen citroen het buitenste gele schilletje heel dun af. Breng daarna de melk met de citroenschil heel langzaam aan de kook, het aangemengde aard en laat de melk, doorkoken. Neem er Azijn, door het waschwater gemengd, be houdt de kleur van zachtroode en groene, soda die van purperroode en grijsblauwe stoffen. Zuivere potasch behoudt en verdiept het zwart van zuivere wollen stoffen. Pijpaarde in plaats van geest van salmiak of terpentijn aan het waschwater toegevoegd, maakt het goed schit terend wit. No. 55592. No. 49973. No.55592. Gekleede zomerjurk voor onze bakvisschen, ver vaardigd van voile, crêpe de Chine of zijden georgette. De garneering bestaat uit een pelerine-kraag, die van voren niet heelemaal doorloopt doch twee aangeknipte einden heeft, welke los geknoopt worden. Verkrijgbaar voor den leeftijd van 13 tot 18 jaar.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1934 | | pagina 12