Auteurs Prof. dr. C.B. Wels promoveerde op Aloofness Neutrality. Studies on Dutch Foreign Relations and Policy-making Institutions en was tot 1996 hoogleraar Geschiedenis van de internationale betrekkingen te Utrecht. Vanaf 1962 werkte hij onder meer voor de Rijkscommissie voor Vaderlandse Geschiedenis aan de uitgave van de Documen ten betreffende buitenlandse politiek van Nederland 1848-1870. Ook was hij betrok ken bij een interregionaal rapport over de historische context van het Schelderegime (zie literatuurlijst). Dr. A.H.L. Huiskes studeerde biologie in Groningen en promoveerde op de ecologie van helm, een duinplant. Hij is als plantenecoloog verbonden aan het Centrum voor Estuariene en Mariene Oecologie te Yerseke, één van de drie centra van het Neder lands Instituut voor Oecologisch Onderzoek. Zijn specialisatie is de ecologie van planten in kustgebieden en polaire gebieden. Dr. L.F. van Driel studeerde Nederlands en taalwetenschap en was jarenlang leraar Nederlands aan een scholengemeenschap; momenteel is hij verbonden aan de le rarenopleiding Nederlands van de Hogeschool Rotterdam. Hij schreef artikelen op het gebied van de taalkunde en promoveerde op taalfilosofische achtergronden van de schoolgrammatica in cle negentiende eeuw. Drs. C.E. Heyning studeerde kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden. Tus sen 1976 en 1984 was zij onder meer als wetenschappelijk medewerker aan deze uni versiteit verbonden. Op haar naam staan diverse publicaties, in het bijzonder op het terrein van de geschiedenis van de kunstnijverheid. Thans is zij onder meer ook con servator Kunst, Kunstnijverheid en Historische Voorwerpen van het Zeeuws Genoot schap.

Zeeland | 2001 | | pagina 47